Aktualności

Policjantka odwiedziła przedszkolaków z „Naszej Akademii”

W ubiegłym tygodniu, sierżant sztabowy Dominika Witek odwiedziła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Nasza Akademia”. Opowiadała maluchom o pracy policjanta, udzieliła także rad i wskazówek jak zadbać o własne bezpieczeństwo. Spotkanie było odpowiedzią na zaproszenie dyrekcji przedszkola i wpisuje się w cykl realizowanej od lat profilaktyki dzieci i młodzieży.

Grupa dzieci w wieku od trzech do pięciu lat wzięła udział w spotkaniu z funkcjonariuszami patrolu szkolnego, który już ponad dekadę, dba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie Mińska Mazowieckiego. Sierżant sztabowy Dominika Witek oraz inspektor Robert Szostak ze Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki, opowiadali dzieciom o swojej pracy. Przedstawili główne kierunki swojej służby oraz najważniejsze zadania.

Funkcjonariusze udzielili rad i wskazówek jak zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym psem,  nie zabrakło zaleceń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w tym prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, zwłaszcza że już niedługo zaczyna się upragniony czas wakacji. Maluchy mogły z bliska zobaczyć atrybuty policjanta w postaci np. kajdanek.

Dla najbardziej aktywnych dzieci przewidziano drobne upominki w postaci odblasków, każde dziecko otrzymało z rąk strażnika miejskiego kolorowankę z zakresu bezpieczeństwa pieszych.

Zakończeniem wizyty było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

 

mz

  • Spotkanie z przedszkolakami „Naszej Akademii”
  • Spotkanie z przedszkolakami „Naszej Akademii”
  • Spotkanie z przedszkolakami „Naszej Akademii”
  • Spotkanie z przedszkolakami „Naszej Akademii”