Debata społeczna w Dobrem - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Debata społeczna w Dobrem

Data publikacji 11.06.2018

W środę 6 czerwca, odbyła się kolejna debata społeczna, tym razem z mieszkańcami Dobrego. W debacie udział wziął I zastępca komendanta powiatowego policji młodszy inspektor Sebastian Ciastoń oraz komendant komisariatu policji w Stanisławowie nadkomisarz Robert Reda i jego zastępca podkomisarz Paweł Chłopik. Nie zabrakło także dzielnicowego młodszego aspiranta Mariusza Adamca. Miniona debata była kolejnym, z cyklu organizowanych i realizowanych spotkań ze społeczeństwem w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.

Debata odbyła się w sali Urzędu Gminy Dobre. Na zaproszenie wzięcia udziału w debacie, pozytywnie odpowiedzieli mieszkańcy Dobrego. Na początku spotkania komendant Reda poinformował o zrealizowanych postulatach z poprzedniej debaty jak chociażby otwarty kilka dni wcześniej Punkt Przyjęć Dzielnicowego w Dobrem. Idea spotkań z mieszkańcami ma na celu wspólne wypracowywanie rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

Zebranych na debacie mieszkańców zapoznano z zasadami użytkowania narzędzia sygnalizowania zagrożeń jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, przedstawiono także i omówiono aplikację Moja Komenda, zaprezentowano również osiągnięcia funkcjonariuszy na tle garnizonu warszawskiego.

Debata przebiegła sprawnie, zgłoszono kilka wniosków, głownie dotyczyły one kierowania patroli ruchu drogowego w miejsca najbardziej zagrożone łamaniem przepisów drogowych.

Policjanci mińskiej komendy, debaty społeczne organizują cyklicznie, i kolejne odbędą się na naszym terenie już niebawem.

 

mz

  • Debata społeczna w Dobrem
  • Debata społeczna w Dobrem
  • Debata społeczna w Dobrem
  • Debata społeczna w Dobrem