Autokary do kontroli - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Autokary do kontroli

Data publikacji 30.06.2018

W związku z wyjazdami dzieci i młodzieży na wakacje, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Mińscy policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wyznaczyli stałe miejsce kontroli autokarów. Miejsce to znajduje się w Mińsku Mazowieckim na parkingu przy ul. Przemysłowej (vis a vis cmentarza) punkt ten jest oznaczony tablicą informacyjną.

Przypominamy, że aby umówic kontrolę autokaru, należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Mińsku Mazowieckim pod nr tel. (25) 759 60 04 lub przekazać wniosek o kontrolę na nr faksu: (22) 604 98 12.

Kontrole realizowane są całodobowo. W przypadku sprawdzenia tylko trzeźwości kierującego wnioskujący może się zwrócić do właściwego terytorialnie komisariatu lub dyżurnego KPP w Mińsku Maz.

Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek, załącznik nr 1.

 

kgp/mz

Pliki do pobrania