Aktualności

Wyniki konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego w KSP

Data publikacji 02.07.2018

W dniu 27 czerwca 2018 roku na Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyło się wręczenie nagród w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant ruchu drogowego” edycja 2018. Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera osobiście wręczył funkcjonariuszom ufundowane nagrody.

W dniu 27 czerwca 2018 roku na Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyło się wręczenie nagród w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant ruchu drogowego” edycja 2018. Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera osobiście wręczył funkcjonariuszom ufundowane nagrody.

Podczas uroczystego spotkania w Białej Sali I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Tomasz Szymański pogratulował wszystkim uczestnikom zmagającym się w konkursie na najlepszego policjanta ruchu drogowego w KSP.  – Przed nami stoi 23 funkcjonariuszy, który brali udział w tegorocznej edycji konkursu. Najlepsi z najlepszych będą reprezentować nasz garnizon w finale, który w tym roku odbędzie się w Krakowie. Komendant dodał też, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, jako kierowca, pieszy czy rowerzysta. - Doskonale więc znamy rolę jako pełnią policjanci ruchu drogowego, Serdecznie dziękuję Wam za zaangażowanie i trud, jaki wkładacie podczas codziennej służby, by zapewnić nam bezpieczeństwo na drogach – dodał.

- Gratuluję nagrodzonym funkcjonariuszom. Dzięki Państwa codziennej pracy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogą czuć się bezpieczniej. Dziękuję za zaangażowanie i trud podejmowany na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa – powiedział w swoim wystąpieniu Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

26 zawodników, reprezentujących stołeczny wydział ruchu drogowego oraz powiaty okołowarszawskie, przez cztery dni – od 12 do 15 czerwca - rywalizowało o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w garnizonie. Uczestnicy zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe. Zwycięzcą stołecznego finału został mł. asp. Marcin Sulik z WRD KSP. Drugie miejsce przypadło policjantowi z tego samego wydziału mł. asp. Konradowi Szpakowi, a trzecie asp. Tomaszowi Wiąckowi z KPP w Mińsku Mazowieckim. Pierwszych dwóch funkcjonariuszy, którzy zdobyli najwięcej punktów, reprezentować będzie Komendę Stołeczną Policji podczas finału krajowego XXXI konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

Najlepsi policjanci z powiatów i wydziału ruchu drogowego KSP toczyli zmagania w różnych konkurencjach. Sprawdzali swoją wiedzę zawodową podczas testu, kierowali ruchem drogowym na jednym z bardzo newralgicznych skrzyżowań w Warszawie przy zbiegu ulic Belwederskiej i Gagarina podczas wyłączonej sygnalizacji świetlnej. Pokazali też swoje umiejętności z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, strzelali z broni służbowej, a na zakończenie rywalizowali w jeździe sprawnościowej motocyklem oraz jeździe sprawnościowo-szybkościowej pojazdem służbowym.

Puchary i nagrody dla najlepszych oraz gratulacje policjantom ruchu drogowego z osiągniętych wyników podczas stołecznych eliminacji przekazywali m.in.: Waldemar Przeździęk - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, Jacek Zalewski - Prezes Zarządu Fundacji „Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Jan Grzegorz Prądzyński - Prezes Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.