Wakacyjna profilaktyka na półkoloniach w Siennicy - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Wakacyjna profilaktyka na półkoloniach w Siennicy

Dzisiaj w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Siennicy, odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach odbywających się tam półkolonii. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji oraz wskazówki dotyczące zachowań w czasie dziecięcych zabaw.

Policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką – sierżant sztabowy Dominika Witek oraz inspektor Robert Szostak ze Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim, odwiedzili dzisiaj dzieci przebywające na półkoloniach w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Siennicy. Powodem odwiedzin funkcjonariuszy, była chęć podzielenia się i przekazania rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Mundurowi przekazali dzieciom porady jak zachować się np. na basenie, czy podczas rowerowej wycieczki. Informowali o zasadach poruszania się po drodze, obowiązkowym wyposażeniu jednośladu a także zachęcali do korzystania z kasku rowerowego oraz przypięcia elementów odblaskowych.

Podopieczni przedszkola „Chatka Puchatka” wybierają się wspólnie ze swoimi opiekunami na basen, stąd nie zabrakło rad jak zachować się w takim miejscu, a także poruszono kwestie związane ogólnie z bezpieczeństwem nad wodą.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania była wspólna pamiątkowa fotografia.

Z uwagi na trwające wakacje, policjanci w dalszym ciągu będą odwiedzali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu mińskiego, aby dzielić się swoim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa, jednocześnie swoją obecnością uatrakcyjnić młodzieży ten pobyt.

 

mz

  • Wakacyjna profilaktyka na półkoloniach w Siennicy
  • Wakacyjna profilaktyka na półkoloniach w Siennicy
  • Wakacyjna profilaktyka na półkoloniach w Siennicy