Aktualności

Stanisławowscy policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia samochodu

Data publikacji 12.07.2018

Zarzut uszkodzenia mienia i obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Dobre, który 8 lipca na rynku w Dobrem uszkodził osobowego Opla. Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie najpierw ustalili, że w ogóle doszło do uszkodzenia a później namierzyli sprawcę tego czynu. Dzięki ich działaniom mężczyzna został zatrzymany a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów karnych. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 1800 złotych.

Stanisławowscy policjanci uzyskali informację, że 8 lipca, na ulicy Rynek w Dobrem, doszło do uszkodzenia osobowego Opla Vectra. Nieznany sprawca dokonał wgniecenia elementów blachy na dachu i pokrywy silnika w ten sposób, że wskoczył na auto i po nim skakał. Policjanci rozpoczęli zbieranie wszelkich sygnałów i informacji aby ustalić kto dokonał tego uszkodzenia. W wyniku pracy operacyjnej wytypowali potencjalnego sprawcę który tego dnia przebywał w rejonie dobrzańskiego rynku.

Mężczyzna został zatrzymany i rozpytany na okoliczność dokonanego uszkodzenia. Okazało się, że trop policjantów był słuszny. Sprawcą uszkodzenia Opla okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Dobre. Funkcjonariusze wykonali czynności procesowe w tej sprawie, zebrali i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu uszkodzenia mienia z artykułu 288 §1 kodeksu karnego. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Ma również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, którą pokrzywdzony oszacował na kwotę 1800 złotych.

Kolejny raz szybkie i skuteczne działania podjęte przez policjantów, spowodowały ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o dokonanie przestępstwa, a lokalnej społeczności dały sygnał, że za czyny które wykraczają poza przepisy prawa, należy liczyć się z odpowiedzialnością przed organami ścigania.

 

mz