Aktualności

Spotkanie ze Skautami Europy w ramach „Bezpiecznych Wakacji”

Wczoraj na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” sierżant sztabowy Dominika Witek oraz inspektor Robert Szostak ze Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki, spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego „Skauci Europy”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziewczętami o bezpieczeństwie. Była to także dobra okazja aby sprawdzić funkcjonowanie obozu w ramach trwających działań „Bezpieczne Wakacje”.

Trwają wakacje. Czas odpoczynku, relaksu i zabaw. Dla policjantów to czas wzmożonych kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Jedno z takich miejsc odwiedzili wczoraj funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej z Mińska Mazowieckiego. Spotkali się oni z uczestnikami obozu „Skauci Europy” , którzy na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej spędzają wakacyjny czas.

Policjantka wspólnie ze strażnikiem miejskim, rozmawiała z dziewczętami o podstawowych zasadach dotyczących bezpiecznego zachowania, głównie podczas zmieniającej się nagle pogody. Dziewczęta dowiedziały się jak zachować się w lesie, jaką odzież założyć na piesze wędrówki oraz czego unikać podczas spotkania niebezpiecznego zwierzęcia. Podczas spotkania padły też cenne rady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

W czasie pogadanki dziewczęta zadawały mnóstwo pytań oraz dzieliły się swoimi „przygodami”, które wykorzystane zostały do udzielenia wskazówek odnośnie postępowania młodych osób np. w kontaktach z obcymi.

Wizyta na obozie była również dobrą okazją do sprawdzenia miejsca wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w ramach trwającej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Wszystko funkcjonowało bez zastrzeżeń.

 

mz

  • Funkcjonariusze podczas spotkania ze Skautami Europy
  • Funkcjonariusze podczas spotkania ze Skautami Europy
  • Funkcjonariusze podczas spotkania ze Skautami Europy