Pomalował elewację Miejskiego Domu Kultury - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Pomalował elewację Miejskiego Domu Kultury

Wczoraj policjanci zespołu wywiadowczego ujęli w rejonie Parku Miejskiego 15-latka, który jest podejrzewany o pomalowanie przed kilkoma dniami elewacji Miejskiego Domu Kultury. Policjanci rozpoznali go oglądając wcześniej nagranie z kamery MDK-u, która zarejestrowała wizerunek osoby dokonującej uszkodzenia. Dodatkowo zabezpieczyli marker, który miał przy sobie nieletni, a którym prawdopodobnie pomalował elewację. Teraz czynem 15-latka, zajmie się Sąd Rodzinny w Mińsku Mazowieckim.

Przed kilkoma dniami nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji Miejskiego Domu Kultury poprzez pomalowanie jej markerem. Policjanci zaczęli sprawdzać wszelkie informacje dotyczące tego zdarzenia. Funkcjonariusze zespołu wywiadowczego, zapoznali się z nagraniem z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek osoby mogącej mieć związek ze zdarzeniem.

Wczoraj podczas patrolowania rejonu parku, zauważyli młodego chłopaka który był bardzo podobny do osoby z nagrania. Wylegitymowali go, a podczas kontroli ujawnili u niego marker koloru zielonego, takiego samego jak malowidła na elewacji. Nieletni w czasie rozmowy z policjantami przyznał, że to on pomalował słupki tarasu.

Marker został zabezpieczony do sprawy, chłopaka odebrał wezwany przez policjantów opiekun. Sprawą 15-latka zajmie się teraz Sąd Rodzinny, który zbada okoliczności tej sprawy oraz powody dokonanego uszkodzenia.

 

mz

  • Pomalowane słupki MDK-u
  • Pomalowane słupki MDK-u