W czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

W czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 03.08.2018

Postawa, jaką wykazał się funkcjonariusz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, który ujął nietrzeźwego kierującego, potwierdza opinię, że policjantem jest się cały czas. W środę 01 sierpnia, będąc w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem, zauważył ciągnik rolniczy, którego styl jazdy mógł wskazywać że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjant ujął kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce patrol policji. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem, który wskazał ponad 1 promil alkoholu we krwi. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę 01 sierpnia, w godzinach popołudniowych funkcjonariusz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, jadąc swoim prywatnym samochodem, będąc w czasie wolnym od służby w miejscowości Płomieniec w gminie Mrozy, zauważył ciągnik rolniczy, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący nim może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Niezwłocznie podjął czynności aby zatrzymać ciągnik i uniemożliwić kierującemu dalszej jazdy. Kiedy pojazd został już unieruchomiony, policjant powiadomił patrol policji, ponieważ od mężczyzny poczuł silną woń alkoholu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze komisariatu policji w Mrozach, poddali 52-latka, mieszkańca gminy Latowicz, badaniu alkomatem. Wynik badania to ponad 1 promil alkoholu we krwi.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postawa jaką wykazał się funkcjonariusz spowodowała wykluczenie z ruchu nietrzeźwego użytkownika drogi, zapobiegła nieszczęściu oraz potwierdziła tezę, że policjantem jest się przez cały czas.

 

mz