Uciekał przed policyjnym pościgiem - wylądował na płocie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uciekał przed policyjnym pościgiem - wylądował na płocie

Data publikacji 07.09.2018

Uderzeniem w ogrodzenie posesji zakończyła się ucieczka osobowym Fiatem Punto, 18-latka z gminy Wodynie. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed ścigającym go radiowozem. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń ciała, gdyż powodem ucieczki było brak uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał zarzut ucieczki przed policyjnym pościgiem, do którego przyznał się. Skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ponadto odpowie za popełnione wykroczenia.

Kilkanaście dni temu, na terenie gminy Mrozy, policjanci ruchu drogowego, próbowali zatrzymać do kontroli osobowego Fiata Punto. Na widok włączonych sygnałów w radiowozie, kierujący Fiatem przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, w czasie którego kierujący Fiatem zwalniał, przyspieszał i zajeżdżał drogę próbującemu zatrzymać go radiowozowi. Po pewnym czasie na łuku drogi w miejscowości Podciernie, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Niedoszłym rajdowcem okazał się 18-latek z gminy Wodynie. Na szczęście nie doznał on żadnych obrażeń ciała. W wyniku dalszej kontroli policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zabezpieczyli i zebrali wszelkie dowody tego zdarzenia.

18-latek usłyszał zarzut ucieczki przed policyjnym pościgiem. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny oraz rocznemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia: jazdę bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

Mundurowi przestrzegają i przypominają, że obowiązkiem kierującego jest stosować się do sygnałów wydawanych przez uprawnione służby w tym policję. Niestosowanie się do tych nakazów może przysporzyć kłopotów prawnych. Ucieczka przed radiowozem policji jest przestępstwem i niekiedy może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

mz