Nietrzeźwy bez uprawnień i narkotyki w spodniach - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Nietrzeźwy bez uprawnień i narkotyki w spodniach

Data publikacji 11.09.2018

Policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego, zatrzymali 28-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, jechał osobowym Volkswagenem. Ponadto znajdował się w stanie nietrzeźwości. U pasażera, funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty karne, przyznali się do winy.

W ubiegłą środę, po północy, policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego mińskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena. Powodem kontroli było wykroczenie którego dopuścił się kierujący osobówką. Nie zastosował się on do znaku zakaz wjazdu. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu we krwi. Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek nie powinien poruszać się samochodem ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania.

Mundurowi dokładnie sprawdzili pojazd oraz drugiego z mężczyzn jadącego Volkswagenem. Podczas kontroli znaleźli w jego odzieży torebkę z zawartością zielonego suszu. Substancja została zabezpieczona do dalszego sprawdzenia. Wykonany test wykazał że jest to marihuana. 43-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy, dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu, przedstawili 43-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze. Drugi z mężczyzn, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do winy, za swoje postępowanie odpowie przez sądem.

 

mz