Holowali się na autostradzie – obaj byli nietrzeźwi - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Holowali się na autostradzie – obaj byli nietrzeźwi

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci wydziału ruchu drogowego, podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, ujawnili, że 25-letni mieszkaniec gminy Dobre kierując osobowym Peugeotem, holował 30-letniego sąsiada z tej samej gminy kierującego Hondą. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Alkomat wskazał wartość około promila alkoholu u każdego z mężczyzn. Usłyszeli oni zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Kilka dni temu, policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej zaistniałej na obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Patrol drogówki, który przybył na miejsce zastał osobowego Peugeota, który holował Hondę. Kierujący tymi pojazdami byli nietrzeźwi, obaj mieli około promila alkoholu w organiźmie.

Funkcjonariusze ustalili, że jadący obwodnicą Mińska Mazowieckiego 30-letni mieszkaniec gminy Dobre, kierując osobową Hondą w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne uszkadzając pojazd. Zadzwonił po pomoc do kolegi, 25-letniego mieszkańca tej samej gminy. Mężczyzna przyjechał osobowym Peugeotem  a następnie po założeniu linki holowniczej mężczyźni próbowali zholować auta. Niestety stan techniczny uszkodzonej Hondy oraz przyjazd policjantów zapobiegł ich zamiarom.

Mundurowym od samego początku podejrzany wydał się stan kierujących. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia drogówki. 25-latek w organiźmie miał 0,86 promila alkoholu natomiast drugi z mężczyzn dokładnie promil alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali niezbędne dowody tej sprawy.

Dochodzeniowcy, dzięki zebranemu materiałowi, przedstawili każdemu z mężczyzn zarzut kierowania pojazdem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Mają obowiązek zapłaty grzywny, wpłaty świadczenia na fundusz pomocy pokrzywdzonym, muszą pokryć koszty postępowania. Podejrzani stracili już prawo jazdy, przez najbliższe 3 lata, 25-latek i jego kolega nie będą mogli prowadzić samochodu.

 

mz