Aktualności

Policjanci pomogli mężczyźnie, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych

Data publikacji 03.10.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie pomogli wczoraj, mężczyźnie który wszedł na drzewo z siekierą, a jego zachowanie zagrażało jemu samemu i innym. Mężczyzna wycinał gałęzie z drzewa i rzucał na drogę, blokując w ten sposób ruch pojazdów. Do zdarzenia doszło w miejscowości Mrowiska. Interwencja dzięki staraniom policjantów i strażaków zakończyła się bezpiecznie i szczęśliwie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości Mrowiska w gminie Halinów. Zgłoszono, że mężczyzna wszedł na drzewo i siekierą wycina gałęzie z przydrożnego drzewa. Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Mężczyzna nie reagował na wszelkie próby sprowadzenia go na ziemię. Wycięte gałęzie rzucał na drogę blokując w ten sposób ruch pojazdów.

Policjanci przy pomocy wysięgnika straży pożarnej, dostali się bliżej mężczyzny. Prowadząc z nim rozmowę cały czas podejmowali próby odebrania siekiery i sprowadzenia osoby na ziemię. W pewnym momencie, w wyniku prowadzonych przez policjantów negocjacji, mężczyzna stracił czujność. Wtedy mundurowi błyskawicznie odebrali osobie niebezpieczne narzędzie a następnie sprowadzili go na ziemię. Tu czekała już pomoc służby medycznej.

60-latek, mieszkaniec gminy Halinów, nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

W akcji udział wzięli strażacy z OSP Długa Kościelna i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego. Służby usunęły z drogi zwalone gałęzie i udrożniły ruch samochodowy.

 

mz

  • Policjanci i strażacy podczas interwencji
  • Policjanci i strażacy podczas interwencji
  • Policjanci i strażacy podczas interwencji