Akt oskarżenia za nielegalne składowanie odpadów - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Akt oskarżenia za nielegalne składowanie odpadów

Data publikacji 05.10.2018

Przed kilkoma dniami, do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim wpłynął akt oskarżenia, sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, przeciwko mieszkańcowi powiatu mińskiego, który w okresie od stycznia 2014 roku do stycznia 2018 roku, na terenie jednej z działek w gminie Kałuszyn, składował odpady komunalne. Odpady te, jak wynika z opinii biegłego, w istotny sposób miały wpływ na środowisko. Mężczyźnie za to przestępstwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, prowadzili sprawę dotyczącą składowania na terenie jednej z działek w gminie Kałuszyn, odpadów komunalnych z okolicznych miejscowości, w tym z dużych aglomeracji miejskich. Były to inne odpady niż te wymienione w decyzjach zezwalających oskarżonemu na składowanie. Śmieci trafiały do wyrobiska, po czym przykrywane były warstwą ziemi.

W wyniku przeprowadzonych czynności procesowych, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na skierowanie sprawy do sądu. Powołany biegły z zakresu geologii i ochrony środowiska, wydał opinię, z której wynika, że wywożone odpady w istotny sposób wpłynęły na środowisko, szczególnie na jakość wody.

Przed kilkoma dniami wpłynął w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Podejrzanemu o przestępstwo z art. 183 § 1 kodeksu karnego, mieszkańcowi powiatu mińskiego, może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mz