Dwóch nieletnich braci odpowie za kradzież skutera - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Dwóch nieletnich braci odpowie za kradzież skutera

Policjanci zespołu nieletnich odzyskali skuter wartości ok. 4000,- zł., który został skradziony kilkanaście dni temu. Ustalili także dwóch młodych chłopaków podejrzewanych o tą kradzież. Są to dwaj bracia 14. i 15-letni mieszkańcy gminy Mińsk Mazowiecki. Skuter został już przekazany właścicielowi. Postępowaniem nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Kilkanaście dni temu policjanci zostali poinformowani, że nieznany sprawca dokonał kradzieży skutera Peugeot, wyprowadzając go spod altany z jednej z posesji  na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.

Zabezpieczony w sprawie monitoring wskazywał, że sprawcy byli osobami młodymi. W wyjaśnienie okoliczności kradzieży włączyli się funkcjonariusze z zespołu nieletnich. Dzięki ich doskonałemu rozpoznaniu środowiska nieletnich oraz zdobytych informacji ustalili, że powyższego czynu mogło dokonać dwóch braci 14. i 15-latek.

Trop funkcjonariuszy potwierdził się. Nieletni w rozmowie z policjantami przyznali, że wspólnie ukradli ten skuter. Powodem był fakt, że jednemu z braci bardzo podobał się taki pojazd. Namówił swojego młodszego brata i pod osłoną nocy, rowerami pojechali pod posesję na której stał skuter. Nie uruchamiając silnika wyprowadzili go i ukryli w pobliskich zaroślach.

Pojazd ten przeleżał tak kilka dni. W tym czasie, bracia przyjeżdżali w to miejsce i sukcesywnie odkręcali kolejne części ze skutera. Ich plany zostały przerwane. Policjanci w minioną sobotę zabezpieczyli skradziony skuter a następnie przekazali właścicielowi.

Postępowaniem dwójki nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny.

 

mz

  • Odzyskany przez policjantów skuter
  • Odzyskany przez policjantów skuter