Kryminalni zabezpieczyli Range Rovera z przerobionymi numerami - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli Range Rovera z przerobionymi numerami

Data publikacji 29.10.2018

Mińscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli czerwonego Range Rovera o wartości ok. 200 tys. złotych. Pojazd nosi ślady ingerencji w pola numeryczne, i może pochodzić z nielegalnego źródła. Trafił już na policyjny parking do dalszych badań przez biegłego z zakresu mechanoskopii.

Policjanci mińskiego wydziału kryminalnego, prowadzili w ubiegłym tygodniu działania ukierunkowane za zwalczanie przestępczości samochodowej. W wyniku ich pracy, ustalili posesję na terenie działania Komisariatu Policji w Halinowie, na której miał być zaparkowany samochód który może pochodzić z nielegalnego źródła.

Wspólnie z biegłym z zakresu mechanoskopii, laboratorium kryminalistycznego komendy stołecznej policji, weszli na wytypowaną posesję, gdzie ujawnili czerwonego Range Rovera z 2014 roku. Pojazd nosił ślady przerobienia pól numerycznych.

Samochód został zabezpieczony do dalszych badań na policyjnym parkingu. Jego wartość to ok. 200 tys. złotych. Śledczy zajmą się teraz wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy.

Informujemy, że usuwanie, podrabianie lub przerabianie znaków identyfikacyjnych, jakimi bez wątpienia są numery fabryczne każdego pojazdu, jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mz

  • Zabezpieczony przez policjantów Range Rover
  • Zabezpieczony przez policjantów Range Rover