"Znicz 2018" na terenie powiatu mińskiego - podsumowanie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

"Znicz 2018" na terenie powiatu mińskiego - podsumowanie

Trwająca w tym roku pięć dni akcja "Znicz 2018”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu mińskiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których rannych zostało 9 osób. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Od środy tj. 31 października mińscy policjanci prowadzili działania pn. „ZNICZ 2018”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, w rejonach cmentarzy oraz na głównych trasach komunikacyjnych powiatu mińskiego. W czasie podejmowanych kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Mińscy policjanci odnotowali od środy do niedzieli 3 wypadki, w których 9 osób zostało rannych. Do najgroźniejszego wypadku doszło 2 listopada na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Zamienie, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego Ford z łosiem. Poszkodowanych zostało 5 osób w tym troje dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku, trasa na czas policyjnych czynności była zablokowana, w późniejszym etapie ruch odbywał się wahadłowo.

W wymienionym okresie doszło do 23 kolizji, policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h., zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych.

W czasie tegorocznej akcji „ZNICZ 2018” funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

 

mz/ksp

  • Funkcjonariusze podczas ręcznego kierowania ruchem w rejonie ul. Przemysłowej