Aktualności

Prowadzimy zajęcia z technik samoobrony dla uczniów klas o profilu policyjnym

Data publikacji 08.11.2018

W ramach współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim inspektora Sławomira Rogowskiego z dyrekcją Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach, gdzie funkcjonują klasy o profilu policyjnym, podejmujemy wiele przedsięwzięć, w celu propagowania zawodu policjanta oraz zachęcania młodych ludzi do zasilania szeregów policyjnej formacji. Jednym z takich działań są zajęcia prowadzone z młodzieżą w zakresie technik samoobrony.

Aspirant Mariusz Kondraciuk, dzielnicowy mińskiego rewiru, już dwukrotnie odwiedził mroziańskie liceum, gdzie przeprowadził zajęcia dla II klas liceum o profilu policyjnym. Zajęcia odbyły się na sali sportowej i dotyczyły technik samoobrony. Funkcjonariusz przekazał wiele cennych informacji dotyczących stosowania środków przymusu bezpośredniego i podstaw prawnych ich użycia. Uczniowie mieli okazję aby praktycznie przećwiczyć zaprezentowane przez policjanta umiejętności w odpieraniu ataku napastnika.

Spotkanie policjanta z uczniami było możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a Komendą Główną Policji w sprawie prowadzenia szkoleń dla uczniów szkół o profilach policyjnych.

Każda wizyta policjanta w szkole, mamy nadzieję, zachęca potencjalnych kandydatów do podjęcia decyzji o trwałym związaniu się z policyjną służbą.

 

mz

  • Zajęcia z technik samoobrony dla uczniów klas o profilu policyjnym
  • Zajęcia z technik samoobrony dla uczniów klas o profilu policyjnym
  • Zajęcia z technik samoobrony dla uczniów klas o profilu policyjnym