Aktualności

Poszukiwany odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Data publikacji 27.11.2018

Policjanci mińskiej komendy, w ostatni piątek zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę celem odbycia kary zastępczej w zakładzie karnym. Podczas policyjnej interwencji, 35-latek mieszkający na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną m.in. poprzez szarpanie za mundur i odpychanie. Takie zachowanie jest przestępstwem. Teraz sprawcy może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 23 listopada, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim udali się do jednego z domów na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, aby zrealizować nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego. 35-latek nie stawiał się tam, chcąc uniknąć obowiązku odbycia kary zastępczej za popełnione wcześniej wykroczenia.

Kiedy policjanci zastali tego mężczyznę, zaczął on utrudniać przeprowadzenie interwencji. Znieważył mundurowych słowami wulgarnymi, naruszył także ich nietykalność cielesną. Szarpał policjantów za mundur, odpychał i uderzał rękami.

Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i zatrzymali go. Teraz za swoje postępowanie odpowie przez sądem. Za znieważenie funkcjonariusza na służbie i naruszenie jego nietykalności cielesnej może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

35-latek ostatecznie uregulował ciążącą na nim grzywnę i nie trafił do zakładu karnego, jednak czyny, których dopuścił się kilka chwil wcześniej będą przedmiotem policyjnego dochodzenia.

 

mz