Uczniowie podstawówki z Grodziska z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uczniowie podstawówki z Grodziska z wizytą w komendzie

Data publikacji 29.11.2018

W poniedziałek, 10. osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku, wizytowała mińską komendę w ramach przedmiotu szkolnego „Nauka o bezpieczeństwie”. Młodzież zapoznała się ze strukturą komendy oraz charakterem zadań, które podejmują policjanci podczas służby. Stałym elementem takich wycieczek jest zwiedzanie wybranych pomieszczeń służbowych, gdzie goście mogą podpatrzyć jak wygląda praca policjantów. Spotkanie na pewno na długo zapadnie w pamięć każdego z uczestników.

Poza samą możliwością podpatrzenia pracy policjantów, ważnym elementem wizyty była rozmowa na temat zadań jakie podejmują codziennie policjanci. Nie zabrakło rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W ramach poniedziałkowego spotkania oprowadziliśmy młodzież po budynku komendy. Uczniowie zobaczyli stanowisko dyżurnego komendy oraz narzędzia, którymi posługuje się aby prowadzić stały nadzór nad bezpieczeństwem na terenie powiatu oraz utrzymywać łączność z podlegającymi mu policjantami.

Obowiązkowym punktem tego typu wizyt jest możliwość zobaczenia policyjnego aresztu. Pełniący w nim służbę policjant, opowiedział uczniom kto i kiedy trafia do tego miejsca, oraz jakie zasady bezpieczeństwa w nim obowiązują.

Kolejnym „przystankiem” było atelier technika kryminalistyki, gdzie zaprezentowaliśmy walizkę kryminalistyczną z masą przeróżnych policyjnych gadżetów. Opowiedzieliśmy o trudnej i odpowiedzialnej służbie technika, i podstawowych czynnościach jakie są podejmowane na miejscu zdarzenia.

Uczniowie zobaczyli również pomieszczenia gdzie przebywają służbowe psy, wykorzystywane w przez policyjnych przewodników do tropienia śladów lub patrolowania. Zaprezentowaliśmy również możliwości floty samochodowej wykorzystywanej przez policjantów ruchu drogowego i prewencji, z policyjnym wideorejestratorem na czele.

Poniedziałkowa wizyta na pewno na długo zapadnie w pamięć uczniom ze szkoły podstawowej w Grodzisku. Zapraszamy kolejne placówki oświatowe, chętne do zwiedzania komendy, o zwracanie się do nas pisemnie na podany adres e-mail: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl. Można także przesłać pismo listownie na adres komendy lub doręczyć osobiście.

 

mz

  • Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku w komendzie
  • Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku w komendzie
  • Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku w komendzie
  • Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku w komendzie