Podwójne trafienie policyjnych wywiadowców - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Podwójne trafienie policyjnych wywiadowców

Data publikacji 30.11.2018

Policyjni wywiadowcy nie ustają w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. We wtorek i w środę ujawnili oni narkotyki u dwóch mężczyzn. Jeden z nich to 36-letni obywatel Bułgarii. Usłyszał już zarzuty karne posiadania amfetaminy. Drugi mężczyzna również odpowie za posiadanie narkotyków. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Nieumundurowani policjanci w nieoznakowanym radiowozie to policyjni „wywiadowcy”, którzy patrolując codziennie ulice miasta dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ujawniają sprawców  przestępstw i wykroczeń. We wtorek i w środę w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn u których znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy.

Wtorkowa kontrola spowodowana była zauważeniem mężczyzny idącego ulicą Mireckiego, który wzbudził podejrzenia policjantów poprzez swoje nerwowe zachowanie. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w kieszeni spodni, torebkę z zawartością białego proszku. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań, mężczyzna trafił na komendę. Przeprowadzony test potwierdził że mamy do czynienia z amfetaminą. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę, w godzinach nocnych, policjanci kontrolowali osobową Hondę, w której przebywało dwóch mężczyzn. Pojazd zaparkowany był w rejonie ulicy Dźwigowej, w miejscu nieoświetlonym. Okazało się, że mężczyźni to obywatele Bułgarii, ponadto ich zachowanie a zwłaszcza osoby siedzącej za kierownicą było bardzo nerwowe. W wyniku policyjnej kontroli wywiadowcy znaleźli w torebce 36-letniego kierującego zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem. Tester narkotykowy wykazał, że ta substancja to amfetamina. Obywatel Bułgarii trafił do policyjnego aresztu.

Przedwczoraj usłyszał zarzuty karne posiadania środków odurzających. Przyznał się do tego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

 

mz