Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Data publikacji 08.12.2018

Dzisiaj policjanci w całym kraju prowadzą na drogach kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W działania te włączyli się mińscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa widoczności pojazdów poprzez umożliwienie kierującym, dokonanie darmowego sprawdzenia świateł pojazdu na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Z uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zjawiska, które niekorzystnie wpływają na widoczność pojazdów na drodze, policjanci wspólnie z Instytutem Transportu Drogowego organizują kolejną już odsłonę ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo”.

Policjanci z mińskiego wydziału ruchu drogowego, włączyli się w realizację założeń prowadzonej akcji. W ramach przeprowadzanych kontroli drogowych informują kierujących o zagrożeniach związanych z nieprawidłowym oświetleniem pojazdu.  Przekazują również niezbędne informacje dotyczące miejsc, gdzie kierujący mogą bezpłatnie dokonać sprawdzenia stanu oświetlenia swojego pojazdu.

Wykaz stacji, które przystąpiły do akcji publikujemy w załączonej tabeli.

Celem prowadzonej kampanii jest również propagowanie zasady „widzieć i być widocznym”. Policjanci przypominają o konieczności posiadania przez pieszych, elementu odblaskowego podczas korzystania z drogi poza obszarem zabudowanym.

 

mz