Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka

Data publikacji 21.12.2018

Dzisiaj w godzinach rannych w miejscowości Kolonia Stanisławów, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia Citroena Berlingo z rowerzystką, śmierć na miejscu poniosła 43-letnia kierująca jednośladem. Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie ostrożności, i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Dzisiaj, kilkanaście minut przed godziną 5:00, na prostym odcinku drogi w miejscowości Kolonia Stanisławów, jadącą w kierunku Stanisławowa rowerzystkę, potrącił kierujący Citroenem Berlingo 29-letni mieszkaniec gminy Dobre, który również poruszał się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 43-letnia kierująca jednośladem.

Policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego wykonywali czynności na miejscu wypadku drogowego. Czynności te miały na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia. Z zebranych w tej sprawie informacji wynika, że rowerzystka miała założoną odblaskową kamizelkę i korzystała z latarki oświetlając sobie drogę. Mężczyzna kierujący Citroenem – trzeźwy.

Policjanci kolejny raz apelują o bezpieczna jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Zwłaszcza teraz kiedy na drogach leży warstwa śniegu, panuje niska temperatura, miejscami możliwe są oblodzenia, powinniśmy poruszać się z taką prędkością aby móc w porę zareagować na nagle pojawiające się na drodze zagrożenia.

Przed nami okres świąt i nowego roku. Wszyscy chcielibyśmy aby był to bezpieczny czas. Wielu z nas zaplanowało świąteczne wyjazdy. Razem zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.

 

mz

  • Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka
  • Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka
  • Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka
  • Tragiczny wypadek pod Stanisławowem – nie żyje rowerzystka