Odpowie za kradzież paliwa i jazdę na zakazie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Odpowie za kradzież paliwa i jazdę na zakazie

Data publikacji 31.12.2018

Miński dzielnicowy rozpoznał wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież paliwa ze stacji paliw na terenie gminy Miński Mazowiecki. Policjanci z Zespołu Wykroczeń sporządzili wobec 34-latka wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w chwili kradzieży miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Na początku września, miała miejsce kradzież gazu LPG ze stacji paliw na terenie gminy Mińsk Mazowiecki. Nieustalony na tamtą chwilę sprawca przyjechał na stację paliw, zatankował swoją Skodę gazem i nie płacąc za paliwo odjechał.

O sprawie zostali powiadomieni policjanci, którzy zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu. Na nagraniu zarejestrował się wizerunek mężczyzny dokonujący kradzieży.

Kiedy nagranie zobaczył dzielnicowy mińskiego rewiru, od razu rozpoznał w sprawcy kradzieży 34-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki.

Mężczyzna ten został wezwany przez funkcjonariuszy Zespołu Wykroczeń, którzy przedstawili mu zarzut kradzieży paliwa i sporządzili wobec 34-latka wniosek o ukaranie do mińskiego Sądu.

Ponadto dzięki skrupulatności policjantów, ustalono, że mężczyzna w chwili dokonywania kradzieży gazu posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do którego się nie zastosował. Teraz odpowie za to przed sądem. Policjanci przekazali już część materiałów do oddzielnego prowadzenia w kierunku niestosowania się do wyroku sądu. Mężczyźnie za ten czyn, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mz