Aktualności

Tragiczny wypadek drogowy w sylwestrową noc – zginął młody mężczyzna

Data publikacji 02.01.2019

Tuż po rozpoczęciu Nowego Roku w Okuniewie na drodze wojewódzkiej 637 miał miejsce wypadek drogowy, w którym potrącony został przez osobowego Forda, 23-letni mieszkaniec Okuniewa. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim prowadzili czynności procesowe na miejscu wypadku. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne korzystanie z drogi.

Około godz. 1:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Okuniewie w gminie Halinów. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Fordem, potracił mężczyznę który wszedł na jezdnię. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Ofiara to 23-letni mieszkaniec Okuniewa. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim prowadzili czynności procesowe na miejscu tego tragicznego wypadku, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących i pieszych o odpowiedzialne korzystanie z dróg. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia i na zawsze zmienić życie uczestników wypadku i ich rodzin.

Szczególny apel kierujemy do pieszych. Przypominamy o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze po zmroku poza obszarem zabudowanym. W ten sposób zwiększamy odległość z jakiej stajemy się widoczni dla kierujących pojazdami do nawet 150 metrów! Ten dystans pozwala na odpowiednio wcześniejszą reakcję ze strony kierującego i bezpieczne ominięcie pieszego.

Starajmy się przewidywać zagrożenia, zadbajmy o to aby bezpiecznie dotrzeć do celu!

 

mz