„Bezpieczne ferie 2019” - autokary do kontroli - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

„Bezpieczne ferie 2019” - autokary do kontroli

Data publikacji 11.01.2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Mińska drogówka jak co roku będzie dokonywała kontroli zgłoszonych autokarów. Zachęcamy do zapoznania się z przyjętymi zasadami.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

W przypadku mińskiej komendy, taki punktem już od lat jest parking usytuowany przy ul. Przemysłowej vis a vis cmentarza. Apelujemy o wcześniejsze zgłaszanie, chęci przeprowadzenia kontroli autokaru. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Wszelkich informacji udzielą państwu policjanci z wydziału ruchu drogowego pod nr tel. 25 759 60 04 lub całodobowo 22 604 92 00.

 

kgp/mz