Zareagował na zagrożenie wychłodzeniem - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zareagował na zagrożenie wychłodzeniem

Data publikacji 16.01.2019

Dzielnicowy Rafał Rutkowski, nie przeszedł obojętnie wobec problemu związanego z wychłodzeniem organizmu i kilka dni temu pomógł 67-letniemu mężczyźnie, który pomieszkiwał w drewnianej chacie na obrzeżach miasta. Mężczyzna dzięki pomocy dzielnicowego trafił do jednego z hoteli w Mińsku Mazowieckim wskazanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu” – takim hasłem apelujemy do wszystkich osób o zgłaszanie nam każdego przypadku związanego z zagrożeniem zdrowia i życia osoby w przypadku zagrożenia działaniem niskich temperatur.

Dzielnicowy mińskiego rewiru sierżant sztabowy Rafał Rutkowski, swoim postępowaniem udowodnił, że zwykły ludzki gest i zainteresowanie drugim człowiekiem może w wielu przypadkach zmienić ludzkie życie.

Przed kilkoma dniami podczas jednej ze służb obchodowych, wspólnie z drugim dzielnicowym kontrolowali tereny usytuowane na obrzeżach miasta Mińsk Mazowiecki. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli oddaloną o kilkadziesiąt metrów od ul. Gen. Maczka, drewnianą chatę. Z okoliczności wynikało, że ktoś może w niej mieszkać. Mundurowi postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Kiedy dzielnicowi podeszli do budynku, zastali w nim zziębniętego i skulonego mężczyznę. Chata nie była w jakikolwiek sposób ogrzewana.

Policjanci wstępnie ustalili, że 67-latek od 5 dni pomieszkuje w tym miejscu. Kiedy spytali co jadł i pił, mężczyzna pokazał im butelkę z zamarzniętą wodą.

Dzielnicowi natychmiast podjęli decyzję aby znaleźć dla 67-latka ciepłe i czyste schronienie. Sierżant sztabowy Rafał Rutkowski skontaktował się z właścicielem jednego z hoteli, który ma podpisaną umowę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim na zapewnienie pomocy właśnie w takich sytuacjach. Szef tego hotelu bez wahania zdecydował aby policjanci przywieźli mężczyznę.

67-latek zgodził się na zaproponowaną pomoc i już za chwilę spożywał ciepły posiłek w godnych warunkach.

Działania podjęte przez dzielnicowych pokazują, jak niewiele trzeba aby uratować komuś zdrowie a nawet życie. Pamiętajmy jeden telefon może pomóc!

Nie przechodźmy obojętnie wobec problemu wychłodzenia. Zgłaszajmy niepokojące nas przypadki, policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

mz

  • Dzielnicowy Rutkowski podczas udzielania pomocy mężczyźnie
  • Dzielnicowy Rutkowski podczas udzielania pomocy mężczyźnie