Aktualności

Uczestnicy zimowych półkolonii odwiedzili komisariat Policji w Stanisławowie

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa, przyjęli we wtorek uczestników zimowych półkolonii, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Dzieciaki zapoznały się z pracą policjanta, dowiedziały się również jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Uczestników wycieczki przywitał zastępca komisariatu policji w Stanisławowie podkomisarz Paweł Chłopik. Towarzyszyli mu dzielnicowy oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego. Policjanci oprowadzili młodzież po komisariacie i zapoznali z funkcjonowaniem jednostki. Opowiedzieli także o pracy policjanta, przytaczając kilka ciekawych policyjnych historii, których celem było uzmysłowienie dzieciom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem  oraz jakie mogą być konsekwencje prawne za popełnione przestepstwa.

W dalszej części wizyty, młodzież zebrała się w sali odpraw, gdzie dzielnicowy i policjant kryminalny przeprowadzili pogadankę związaną z bezpieczeństwem podczas trwających właśnie zimowych ferii.

Poruszone zostały takie kwestie jak zagrożenia jakie niesie ze sobą korzystanie z tzw. „dzikich” lodowisk, przestrzegali przed organizowaniem na drogach publicznych kuligów polegających na podczepianiu do pojazdów sanek, i niebezpieczeństwach z tym związanych. Przekazali również aby nie urządzać sobie zabaw polegających na rzucaniu śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie działanie może wywołać nieprzewidziane reakcje kierowcy i doprowadzić do wypadku.

Wizyta w komisariacie na pewno uatrakcyjniła dzieciom zimowy wypoczynek, ponadto mamy nadzieję, że przekazane przez policjantów rady i zalecenia, przełożą się na bezpiecznie spędzone ferie.

 

mz

  • Uczestnicy zimowych półkolonii odwiedzili komisariat Policji w Stanisławowie
  • Uczestnicy zimowych półkolonii odwiedzili komisariat Policji w Stanisławowie