Aktualności

Nietrzeźwy spowodował kolizję z udziałem trzech pojazdów i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów z Halinowa.

Data publikacji 23.02.2019

Funkcjonariusze komisariatu w Halinowie, w środę 20 lutego, zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Halinów, który jadąc w stanie nietrzeźwości osobowym Mitsubishi, spowodował kolizję z udziałem dwóch innych pojazdów i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki współpracy policjantów z sąsiedniego komisariatu, namierzono poszukiwany samochód na jednej z posesji w Sulejówku a przy nim nietrzeźwego mężczyznę. Wczoraj 27-latek usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W środę, kilkanaście minut przed godziną 13:00, w Józefinie miała miejsce kolizja drogowa, w której brały udział trzy pojazdy. Kierujący jednego z nich tj. osobowego Mitsubishi nie zatrzymał się aby sprawdzić czy nikomu nic się nie stało, tylko odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zebrali wszelkie informacje w tej sprawie i rozpoczęli poszukiwania wspomnianego pojazdu. Dzięki współpracy z policjantami z sąsiedniego komisariatu, namierzono poszukiwany samochód na jednej z posesji w Sulejówku. Przy pojeździe znajdował się nietrzeźwy mężczyzna.  Został on rozpoznany jako kierujący Mitsubishi biorący udział w zdarzeniu drogowym.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień, ponieważ jak ustalili policjanci nie posiadał on nigdy prawa jazdy. Funkcjonariusze ujawnili także brak badań technicznych pojazdu którym się poruszał i brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

27-latek nie przyznał się do zarzucanych czynów, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kwestia kolizji drogowej, którą ze wstępnych ustaleń policjantów spowodował ten mężczyzna.

Policjanci apelują aby nie wsiadać za „kółko” pod wpływem alkoholu. Wiąże się to z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

 

mz

  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym 27-latkiem
  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym 27-latkiem
  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym 27-latkiem