Aktualności

Zatrzymani w sprawie uszkodzenia kilkunastu samochodów usłyszeli zarzuty karne

Data publikacji 27.02.2019

Dwóch zatrzymanych mińszczan w wieku 24 i 25 lat, usłyszało wczoraj zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Dzięki zaangażowaniu wielu policjantów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu zniszczenia 13 samochodów. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. Łączna suma strat powstałych na skutek ich chuligańskiego zachowania sięga ponad 9 tysięcy złotych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, kilkanaście minut po północy  dyżurny mińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Olsztyńskiej dwóch mężczyzn niszczy samochód. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy dojeżdżając w rejon gdzie miał być zaparkowany zniszczony pojazd zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Ci na widok radiowozu zaczęli uciekać, jednak policjanci bardzo szybko dogonili uciekającą dwójkę i dokonali ich zatrzymania. Jest to dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego w wieku 25 i 24 lat. Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie. Mężczyźni byli nietrzeźwi.

Policjanci sprawdzili okoliczne parkingi gdzie ujawnili jeszcze kilkanaście innych uszkodzonych samochodów. Pokrzywdzone osoby zgłaszały się do mińskiej komendy aby składać oficjalne zawiadomienia w tej sprawie.

Dzięki zaangażowaniu wielu policjantów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwójce zatrzymanych zarzutu umyślnego zniszczenia 13 samochodów. Łączna suma strat powstałych na skutek chuligańskiego zachowania dwójki mińszczan sięga ponad 9 tysięcy złotych.

25 i 24-latek, nie wytłumaczyli swojego zachowania, obaj przyznali się do zarzucanego czynu. Teraz za swoje "dokonania" odpowiedzą przed sądem.

 

mz

  • Policjant umieszcza zatrzymanego mężczyznę w policyjnym areszcie
  • Policjant umieszcza zatrzymanego mężczyznę w policyjnym areszcie