Aktualności

Nietrzeźwy przewoził córkę do przedszkola bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa

Data publikacji 28.02.2019

Policjanci ruchu drogowego być może zapobiegli nieszczęściu, zatrzymując do kontroli osobową Skodę, której kierujący był po spożyciu alkoholu i w takim stanie chciał zawieźć swoją córkę do przedszkola. 5-letnia dziewczynka jechała bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organiźmie. 45-latek z gminy Mińsk Mazowiecki odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia małoletniej.

Wczoraj, tuż po godzinie 7, w miejscowości Targówka w gminie Mińsk Mazowiecki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobową Skodę. Styl jazdy kierującego tym pojazdem wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu.

Kiedy policjanci przystąpili do kontroli zauważyli, że mężczyzna przewozi małe dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że jest to jego córka, którą chce zawieźć do przedszkola. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od 45-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu.

Mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy mieszkańcowi gminy Mińsk Mazowiecki. Na miejsce wezwali matkę dziecka, która zaopiekowała się dziewczynką.

45-latek trafił na komendę. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za zachowanie, którego się dopuścił.

Naraził własne dziecko na ryzyko utraty zdrowia a może i życia przewożąc dziewczynkę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie dopilnował aby córka jechała w odpowiednio dobranym do wzrostu foteliku samochodowym. Przewożenie dzieci w fotelikach, wynika nie tylko ze zdrowego rozsądku, ale i z przepisów prawa. Obowiązek taki nakłada na kierujących kodeks drogowy.

Policjanci przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”. Za kierowanie pod wpływem alkoholu może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

 

mz