Aktualności

Działania mińskiej drogówki w związku z ostatnim weekendem karnawału

Data publikacji 01.03.2019

Przed nami ostatni weekend karnawału. W tym czasie policjanci mińskiej drogówki zaplanowali wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Kierujący powinni liczyć się z częstszymi niż zazwyczaj, kontrolami umundurowanych funkcjonariuszy. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz będą kontrolować prędkość z jaką będą poruszały się pojazdy.

Dobiega końca czas karnawału. Przed nami ostatni weekend tego radosnego okresu wypełnionego zabawą. Wszyscy chcielibyśmy aby takim pozostał do końca. Dlatego też na ten weekend, policjanci ruchu drogowego zaplanowali przeprowadzenie wzmożonych kontroli kierujących pojazdami jak i samych pojazdów.

Wszyscy, którzy w tych dniach będą korzystali z dróg, powinni liczyć się z większą niż zazwyczaj liczbą policyjnych radiowozów na drogach, także tych nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli będą sprawdzać przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, ale także posiadane przez nich uprawnienia. Kolejnym elementem policyjnych sprawdzeń będzie na pewno stan techniczny poruszających się samochodów.

Mundurowi z całą pewnością zwrócą uwagę na kierowców, którzy będą przekraczali dopuszczalne prędkości. W przypadku stwierdzenia rażących naruszeń przepisów drogowych, nie wykluczają zatrzymań praw jazdy.

Powyższe działania mają jeden cel. Ograniczenie do zera liczby wypadków i poszkodowanych w nich osób. Miejmy świadomość, że stosując się do przepisów kodeksu drogowego dbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo ale i każdego uczestnika ruchu.

Apelujemy aby nie traktować drogi jako miejsca do sprawdzania własnych umiejętności w kierowaniu autem. Prosimy o wyrozumiałość i rozsądek wobec innych uczestników dróg.

Razem zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!

 

mz