Aktualności

Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i przekupstwo policjantów

Data publikacji 03.04.2019

62-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał trzy zarzuty karne w tym kierowania pojazdem, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu, wręczenia łapówki w kwocie 100 zł. I próby wręczenia łapówki w kwocie 500,- zł., w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów, został objęty policyjnym dozorem. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Mundurowi z ogniwa patrolowo interwencyjnego, pełniąc w ostatnią sobotę służbę patrolową, pilnie udali się w rejon ulicy Krasickiego w Mińsku Mazowieckim, gdzie zgłoszono, że kierujący skodą może znajdować się pod działaniem alkoholu. Zgłoszenie dotyczyło jazdy od jednej do drugiej krawędzi jezdni.

Kiedy przybyli na miejsce zastali 62-latka, który zataczał się na chodniku i od którego czuć było alkohol. Podczas rozmowy z policjantami zaproponował im wręczenie 500,- złotych w zamian za puszczenie go wolno i nie robienie z tego żadnej sprawy.

Funkcjonariusze udali się z mężczyzną na komendę gdzie sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się że 62-latek miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Podczas sporządzania dokumentacji służbowej, zatrzymany ponownie podjął próbę uniknięcia odpowiedzialności przekazując policjantom banknot o nominale 100,- zł.

Banknot został zabezpieczony a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał trzy zarzuty karne: kierowania pod wpływem alkoholu, wręczenia łapówki w kwocie 100 złotych i próby wręczenia łapówki w kwocie 500 złotych. Teraz mężczyźnie może grozić wysoka kara pozbawienia wolności.

 

mz