Policyjna profilaktyka w szkole - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policyjna profilaktyka w szkole

Data publikacji 06.04.2019

Policjantka zajmująca się profilaktyką w szkołach, w minionym tygodniu przeprowadziła trzy spotkania z uczniami klas I-III w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Tematem policyjnej pogadanki było bezpieczeństwo w szkole, w domu i na drodze.

Sierżant sztabowy Dominika Witek, nadal kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. W minionym tygodniu spotkała się z uczniami klas I-III ze szkoły podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej. Tematem policyjnej pogadanki było bezpieczeństwo w szkole w domu i na drodze. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała rad i wskazówek dotyczących korzystania z rolek, deskorolek, rowerów i hulajnóg.

Funkcjonariuszka wspomniała ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z sieci internet, o zasadach którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych. Starała się przekazać słuchaczom, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Policjantkę dzielnie wspierał Robert Szostak ze Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim, który na co dzień pełni służbę w patrolu szkolnym.

Kolejne szkoły, które chciałyby przeprowadzić w swojej placówce podobne spotkanie, zachęcamy do kontaktu.

 

mz

  • Policyjna profilaktyka w szkole
  • Policyjna profilaktyka w szkole
  • Policyjna profilaktyka w szkole