Aktualności

Zaatakował policjantów widłami, po tym jak znaleźli u niego „fanty” pochodzące z włamania

Data publikacji 08.04.2019

Na 3 miesiące trafił do aresztu, 27-letni mieszkaniec gminy Latowicz. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o kradzież z włamaniem do domku letniskowego, atak na policjantów oraz znęcanie się nad konkubiną i dziećmi. Podczas policyjnych działań na jego posesji mundurowi odnaleźli część ze skradzionych „fantów”. Policjanci ustalili także drugiego z podejrzanych o włamanie mężczyznę. Teraz grożą im wysokie kary więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu z Mrozów realizowali własne ustalenia dotyczące podejrzewanych o włamanie do domku letniskowego mieszkańców gminy Latowicz i Wielgolas. Kiedy pojechali do domu jednego z nich, tj. w gminie Latowicz, podczas przeszukania odnaleźli część ze skradzionych przedmiotów m. in. wyposażenie domku letniskowego. W tym momencie mężczyzna ten zdenerwował się i zaatakował mundurowych widłami. Tylko dzięki czujności i wyszkoleniu funkcjonariuszy udało się uniknąć obrażeń. Policjanci błyskawicznie obezwładnili mężczyznę, a na jego rękach wylądowały kajdanki. 27-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnie dzielnicowi udali się do drugiego podejrzewanego, mieszkańca gminy Wielgolas. W jego domu znaleźli utracone w wyniku przestępstwa przedmioty, m. in. kuchenkę i radioodtwarzacz. Zostały one zabezpieczone.

Mężczyźni usłyszeli zarzut karny kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec gminy Wielgolas został objęty policyjnym dozorem.

27-latek, usłyszał ponadto zarzuty znęcania się nad konkubiną i małoletnimi dziećmi oraz grożeniem im pozbawieniem życia, czynnej napaści na funkcjonariusza policji i stosowania przemocy w celu odstąpienia policjantów od swoich czynności.

Na wniosek prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim do którego przychylił się miński sąd, zastosowano wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, mężczyznom grożą wysokie kary więzienia.

 

mz

  • Część z odzyskanych przez dzielnicowych przedmiotów pochodzacych z włamania.
  • Część z odzyskanych przez dzielnicowych przedmiotów pochodzacych z włamania.