Aktualności

Policjanci rozwiązali sprawę kradzieży kamer z listopada 2018 roku

Data publikacji 09.04.2019

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa wyjaśnili sprawę kradzieży kamer z listopada ubiegłego roku. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn mieszkańców Dobrego. Mężczyźni mieli w listopadzie 2018 roku ukraść dwie kamery zamontowane na budynku Urzędu Gminy w Dobrem. Obaj zatrzymani usłyszeli w tej sprawie zarzuty karne i przyznali się do ich popełnienia.

W listopadzie ubiegłego roku policjanci ze Stanisławowa prowadzili czynność procesowe w sprawie kradzieży kamer z budynku Urzędu Gminy w Dobrem. Podczas podjętych wtedy działań nie ustalono sprawców tego czynu.

Jednak mimo upływu czasu, mundurowi ze stanisławowskiego komisariatu nie zakończyli zbierania informacji w tej sprawie. Jedna z takich informacji prowadziła do 21-letniego mieszkańca Dobrego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komisariat. Tam został przesłuchany na okoliczność kradzieży. Przyznał się do jej popełnienia i w tej sprawie usłyszał zarzut karny.

Następnie policjanci zatrzymali drugiego z podejrzewanych mężczyzn również 21-latka, który także przyznał się do kradzieży. Efektem policyjnych działań było również ustalenie, że 21-letni mieszkaniec Dobrego, ponad tydzień temu w Dobrem, dokonał zaboru pojazdu Renault, przyjechał nim do Mińska Mazowieckiego gdzie porzucił. Policjanci odnaleźli utracony samochód i przekazali właścicielowi. 21-latek usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu.

 

mz

 

 

  • Funkcjonariusz z zatrzymanym mężczyzną