Ponad dobę na rowerze - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Ponad dobę na rowerze

Data publikacji 10.05.2019

Sierżant sztabowy Anna Łazowska z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy, pasjonuje się kolarstwem. 27 kwietnia uczestniczyła w „Ultramaratonie Piękny Wschód 2019” pokonując na rowerze dystans 526 kilometrów w czasie 25 godzin i 34 minut! Gratulujemy! Policjantka już przygotowuje się do następnego startu w lipcu w którym chce poprawić uzyskany rezultat.

Funkcjonariusze mińskiej komendy oprócz codziennych obowiązków związanych ze służbą mają swoje pasje i zainteresowania. Jednej pasji, której poddała się sierżant sztabowy Anna Łazowska z mińskiej drogówki, i która pochłania ją bez reszty jest kolarstwo.

Policjantka, od lat jest związana ze sportem. Z sukcesami brała udział w różnych wydarzeniach sportowych, promując daną dyscyplinę jak również zdrowy styl życia i oczywiście służbę w Policji.

27 kwietnia Anna Łazowska brała udział w „Ultramaratonie Piękny Wschód 2019”, w którym na rowerze jadąc non-stop, pokonała dystans 526 kilometrów w czasie 25 godzin i 34 minut! Celem tego wydarzenia jest popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej oraz promocja terenów wschodnich, gdyż właśnie przez wschodnią część Polski przebiegała trasa ultramaratonu. Parczewska Grupa Rowerowa, która jest organizatorem imprezy poprowadziła trasę wyścigu m.in. przez miejscowości: Parczew, Krasnystaw, Żółkiewka, Opole Lubelskie, Gołąb, Stoczek Łukowski i Międzyrzec Podlaski.

Policjantka tak wspomina udział w maratonie: "Wyznaczona trasa wymagała dobrego przygotowania kondycyjnego, ale nie tylko. Druga połowa sukcesu siedziała w głowie. Jak jechać aby się nie zniechęcić i aby kryzys jazdy nie dopadł na trasie. Wiedziałam, że fizycznie jestem przygotowana dobrze. Przyjemność z kręcenia kolejnych kilometrów mogła pokrzyżować tylko pogoda, która jak się później okazało była dla kolarzy dosyć łaskawa. Kolejne kilometry pokonywane były z dość dużą łatwością, a dodatkową motywacją aby dystans 526 km. przejechać w jak najlepszym czasie był fakt, że na linii startu wśród 200 uczestników stanęło tylko 9 kobiet. Kolejnym celem jest lipcowy ultramaraton "tour de Pomorze" gdzie do pokonania jest 710 km."

Życzymy ukończenia wyścigu i realizacji kolejnych celów!

 

mz

foto: archiwum prywatne Anny Łazowskiej

  • Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego
    Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego
  • Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego
    Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego
  • Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego
    Sierżant sztabowy Anna Łazowska podczas ultramaratonu kolarskiego