Policyjne działania "NURD" - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policyjne działania "NURD"

Data publikacji 08.05.2019

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mińska „drogówka” także bierze udział w działaniach i apeluje do pieszych o rozwagę, prezentując film nagrany przez jednego z kierowców jadących ul. Siennicką w Mińsku Mazowieckim, na którym zobaczymy moment potrącenia pieszego.

Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu. Tym samym narażeni są na poważne obrażenia w przypadku zdarzenia drogowego.

W ramach realizowanych już po raz piąty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Warto podkreślić, że w tym roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku zmniejszyła się liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. Tym niemniej połowa wypadków z udziałem pieszych miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Niestety pomimo podejmowanych przez Policję wielu działań profilaktycznych w tym zakresie to przejścia dla pieszych są ciągle miejscami niebezpiecznymi a przecież w swej istocie gwarantować powinny uczestnikom ruchu bezpieczne przekroczenie jezdni.

Mińska drogówka, jak poprzednio także włączyła się w prowadzone działania. Mundurowi będą bacznie przyglądać się zachowaniom kierowców, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Poniżej prezentujemy nagranie z kamery samochodowej pozyskane od jednego z poruszających się ul. Siennicka w Mińsku Mazowieckim kierowców. Na nagraniu możemy zobaczyć moment potrącenia pieszego, który nagle wchodzi na oznakowane przejście dla pieszych.

Tym samym apelujemy do pieszych o ostrożność i upewnienie się czy wejście na jezdnie nie spowoduje zagrożenia dla nas samych jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Do kierujących apelujemy aby dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze, i poruszali się w taki sposób aby w porę zareagować na nagłe przeszkody, które mogą się przed nami pojawić.

 

mz/kgp

Ładowanie odtwarzacza...