Najbardziej kreatywny dzielnicowy - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Najbardziej kreatywny dzielnicowy

Data publikacji 29.05.2019

Spośród 23 dzielnicowych z komend rejonowych i powiatowych, którzy rywalizowali w II etapie stołecznego konkursu „Priorytety w służbie dzielnicowego”, najlepszym okazał się sierż. szt. Rafał Rutkowski z KPP w Mińsku Mazowieckim. W pierwszym etapie rywalizacji funkcjonariusze walczyli o zwycięstwo w macierzystych jednostkach. Najlepsi spotkali się w finale w stołecznej komendzie, gdzie przedstawili swoje konkursowe prezentacje multimedialne na temat swojej pracy.

Niezmiennie już od 3 lat Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji organizuje konkurs pt. „Priorytety w służbie dzielnicowego”, jest on realizowany w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a jego celem jest stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i rozbudzanie inicjatywy własnej dzielnicowych.

Konkurs składał się  z dwóch części. I etap trwał do 15 maja br. i odbywał się w poszczególnych jednostkach organizacyjnych stołecznej komendy. Udział w rywalizacji mógł zgłosić każdy dzielnicowy. Zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej pracę dzielnicowego. Każdy materiał musiał zwierać: charakterystykę zdiagnozowanego zagrożenia występującego na terenie danego policjanta, opis działań wraz z terminami realizacji, zakres współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi, a także sposób poinformowania społeczności lokalnej o działaniach oraz analizę i ocenę realizacji planu. Prezentacja nie mogła być krótsza niż 10 minut i nie dłuższa niż 15.

Najlepsi spotkali się w finale, który odbył się  w 27 maja br. w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji. Komisja, w skład której wchodzili: naczelnik oraz pracownicy Wydziału Prewencji KSP, oceniła przedstawione prezentacje multimedialne i na podstawie przydzielonych punktów wyłoniła trzech najbardziej kreatywnych dzielnicowych.

Spośród 23 policjantów i policjantek, biorących udział w finale, najwyżej oceniony został sierż. szt. Rafał Rutkowski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Kielich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, natomiast trzecie wywalczyła asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Ewelina Kucharska