Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki” - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 07.06.2019

Wczoraj na terenie powiatu mińskiego policjanci drogówki prowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Miały one na celu wykluczanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami lub kierujących pod działaniem środków odurzających. Niestety niechlubną statystykę jadących na „podwójnym gazie” powiększyło sześciu kierowców.

Takie i podobne akcje, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Począwszy od akcji dotyczących kontroli dopuszczalnych prędkości, stanu technicznego pojazdów czy kontroli trzeźwości.

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to łamanie prawa, które będzie egzekwowane z całą surowością. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców nie stosujących się do tego zakazu.

Kierowanie pojazdem na „podwójnym gazie” stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, w którym wsiadamy za kółko mając w organizmie alkohol jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i rodzi konsekwencje prawne i finansowe.

Niestety podczas wczorajszych działań sześciu kierujących nie zastosowało się do naszych apeli i powiększyło niechlubną statystykę jadących na „podwójnym gazie”. Trzech ujawnili policjanci drogówki i trzech policjanci mińskiej komendy oraz podległych komisariatów.

Rekordzista miał ponad 2,8 promila alkoholu we krwi. Było nim mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki kierujący rowerem. Mundurowi z ruchu drogowego ujawnili kierującego Audi, który miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ten posiada zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2022 roku, wydany przez miński sąd.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

mz