Aktualności

Podejrzani o kradzież niemal 2 tys. złotych na szkodę starszego mężczyzny, ustaleni przez mińskich policjantów

Data publikacji 12.06.2019

Mińscy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież na początku czerwca, 1 900 złotych z domu 76-letniego mężczyzny. Podejrzani podali się za pracowników ośrodka pomocy i podczas plądrowania pomieszczeń ukradli pieniądze. Jedne z zatrzymanych mężczyzn usłyszał już zarzuty karne.

Na początku czerwca mińscy policjanci odebrali zgłoszenie, że nieznani sprawcy podający się za pracowników jednej z instytucji pomocowych, weszli do domu 76-latka i podczas plądrowania pomieszczeń dokonali kradzieży pieniędzy z domu mińszczanina. Pokrzywdzony senior, stracił ok. 1900 złotych.

Sprawą od razu zajęli się mińscy kryminalni. W wyniku ich intensywnych działań operacyjnych, wytypowali dwóch mężczyzn którzy mogli brać udział w tym zdarzeniu. Przed kilkoma dniami dokonali ich zatrzymania. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu oraz ustaleniom śledczych jednemu z mężczyzn, 28-letniemu mieszkańcowi powiatu łomżyńskiego, przedstawiono zarzut kradzieży, do którego podejrzany przyznał się. Za ten czyn odpowie przed sadem.

Dodatkowo podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że 28-latek jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został już przewieziony do aresztu, gdzie będzie odbywał zasądzona karę oraz oczekiwał na sprawę kradzieży pieniędzy.

Policjanci podczas zatrzymania podejrzanego o kradzież, znaleźli przy nim 2 tys. złotych. Pieniądze zostały zabezpieczone i decyzją śledczych trafią niebawem do pokrzywdzonego.

Sprawa jest w toku, funkcjonariusze planują dalsze działania.

 

mz