Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019 - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019

Data publikacji 19.06.2019

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend, tym razem związany ze świętem Bożego Ciała. Ładna, słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na zwiększony ruch na drogach. W związku z tym policjanci mińskiej komendy będą prowadzili w dniach 19 - 23 czerwca, działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny weekend – Boże Ciało". Na drogach pojawi się większa liczba policjantów, którzy zadbają nad bezpieczeństwem podróżnych.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

 

ksp/mz