KRYMINALNI Z MIŃSKA ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

KRYMINALNI Z MIŃSKA ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY

Data publikacji 30.07.2019

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Mińskiej Komendy kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze na terenach leśnych w miejscowości Grabina zlikwidowali plantację konopi oraz zatrzymali dwóch mężczyzn. W sprawie zabezpieczono 64 sztuki krzaków konopi innych niż włóknista. Zatrzymani decyzją Sądu trafili do aresztu.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej wymaga od policjantów profesjonalizmu, wiedzy oraz często żmudnej, wielogodzinnej pracy. Tylko w ten sposób można dotrzeć do osób zajmujących się nielegalnym procederem, które często czynią sobie z tego stałe źródło dochodu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim w wyniku pracy operacyjnej ustalili, iż w kompleksie leśnym w miejscowości Grabina znajduje się uprawa konopi. Zebrane informacje pozwoliły policjantom dokładnie lokalizować nielegalną plantację. Na miejscu kryminalni ujawnili kilkadziesiąt sztuk krzaków konopi w różnym stadium wzrostu.

W trakcie podjętej obserwacji funkcjonariusze ujawnili dwóch mężczyzn, którzy przyjechali na miejsce w celu podlania roślin. Jeden z mężczyzn został zatrzymany bezpośrednio na miejscu zdarzenia, natomiast drugi po podjętej próbie ucieczki i ukrywaniu się został zatrzymany następnego dnia w miejscu zamieszkania. Sprawcami nielegalnego procederu okazali się dwaj mieszkańcy Mińska Mazowieckiego. Zatrzymani posiadali przy sobie butelki z wodą oraz nawóz przeznaczony do zasilania roślin.

Zabezpieczone rośliny konopi mogły posłużyć do wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Sprawcy decyzją Sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Dzięki zdeterminowanym działaniom funkcjonariuszy przerwano nielegalny proceder, a zabronione środki nie trafią na rynek.

 

r.r