Aktualności

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 02.08.2019

Funkcjonariusz mińskiej drogówki w czasie wolnym od służby na jednej z ulic Halinowa zatrzymał 64-letniego kierowcę, który po zatrzymaniu się wysiadł z pojazdu chwiejnym krokiem. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny policjant mińskiej komendy dowiódł, iż policjantem jest się także po służbie. Tym razem był to funkcjonariusz drogówki.

 

W dniu 25 lipca w godzinach wieczornych policjant będąc w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic Halinowa pojazd, którego kierowca po zatrzymaniu się wysiadł za kierownicy nie panując nad własną równowagą. Taki widok zaniepokoił funkcjonariusza, który podszedł do mężczyzny martwiąc się o jego zdrowie. Szybko jednak wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Policjant przedstawił sie okazując legitymację służbową. Kierujący przyznał się, iż świadomie kierował pod wpływem alkoholu zarzekając się że pił tyko piwo. Funkcjonariusz drogówki natychmiast poinformował Dyżurnego Komisariatu w Halinowie, który skierował na miejsce umundurowaną załogę.

 

Wynik badania wskazał ponad dwa promile alkoholu w organiźmie. Kierowca został zatrzymany przez policjantów. Niewykluczone, że reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.   

 

rr