Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

Data publikacji 11.09.2019

Nowoczesny obiekt Komendy Powiatowej Policji powstanie w Mińsku Mazowieckim. Na ten cel zostanie przeznaczona działka o powierzchni 13 000 m² położona przy ul. Łupińskiego. W nowej siedzibie służbę będzie pełniło 172 policjantów i 28 pracowników cywilnych.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim staje się faktem. W przetargu została wybrana firma architektoniczna, z którą podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysów inwestorskich. Mają one być gotowe do 4 grudnia 2019 roku.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim ma mieć dwie kondygnacje. Na terenie działki powstanie garaż wolnostojący wielostanowiskowy oraz kojce dla psów służbowych. Dla zapewnienia niezawodnej łączności przewidziano budowę masztu antenowego o wysokości 30 m.

W efekcie planowanych działań Policja w Mińsku będzie dysponowała nowoczesnym obiektem, który będzie spełniać standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji oraz zapewni lepsze warunki pracy dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, jak również podniesie poziom obsługi interesantów.

ea

  • Projekt nowej siedziby KPP w Mińsku Mazowieckim
    Projekt nowej siedziby KPP w Mińsku Mazowieckim