Prace społeczne za przywłaszczenie portfela - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Prace społeczne za przywłaszczenie portfela

Data publikacji 27.09.2019

Policjanci komisariatu w Halinowie w wyniku własnych ustaleń namierzyli 30-letniego mieszkańca gminy Dębe Wielkie, który przywłaszczył sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi znaleziony przed jednym z marketów handlowych w gminie Dębe Wielkie. Mężczyzna przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze w postaci odbycia prac na cele społeczne.

Policjanci halinowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu przez nieznanego mężczyznę portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Portfel został zgubiony przez właściciela przed jednym ze sklepów w gminie Debe Wielkie.

Kryminalni rozpoczęli typowanie potencjalnych osób mogących mieć związek ze sprawą. Dzięki własnym ustaleniom trop poprowadził ich do jednego z mieszkańców gminy Dębe Wielkie. 30-latek był zupełnie zaskoczony wizytą policjantów. Już na początku rozmowy przyznał się, że to on wziął sobie zgubiony portfel, zabrał pieniądze natomiast portfel i dokument w postaci dowodu osobistego wyrzucił.

Mężczyzna trafił na komisariat gdzie usłyszał zarzut przywłaszczenia portfela. Przyznał się do tego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania sie karze w postaci prac społecznych.

 

mz