Tragiczny weekend na drogach - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Tragiczny weekend na drogach

Data publikacji 09.10.2019

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w miniony weekend na drogach powiatu mińskiego. W pierwszym z nich śmierć poniósł motocyklista, w drugim do którego doszło w niedzielę, zginął rowerzysta. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, zwłaszcza w trudnej, jeśli chodzi o warunki drogowe, porze jesienno-zimowej.

Do pierwszego wypadku doszło na trasie nr 50 w miejscowości Ładzyń. Zginął młody motocyklista, mieszkaniec powiatu mińskiego. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 04.10.2019r przed godziną 13.00 w miejscowości Ładzyń na trasie nr 50. Policjanci pod nadzorem Prokuratury w Mińsku Mazowieckim wyjaśniają okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym brał udział samochód osobowy i motocykl. Motocyklista w wyniku zderzenia z samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Kierujący oplem po przebadaniu alkomatem okazał się być trzeźwy. Na miejscu zdarzenia kilka godzin trwały czynności pod nadzorem prokuratora.

Do drugiego tragicznego w skutkach wypadku doszło w centrum Mińska Mazowieckiego na ul. Warszawskiej. Kierujący pojazdem osobowym potrącił rowerzystę.

Do zdarzenia doszło w dniu 06.10.2019r przed godzina 12.00 w Mińsku Mazowieckim przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Nadrzeczną. 48-letni kierujący pojazdem volvo poruszający sie w kierunku Warszawy na prostym odcinku drogi potrącił mężczyznę kierującego rowerem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż rowerzysta mógł przejeżdżać przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.  Rowerzysta w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.  Kierujący volvo po przebadaniu alkomatem był trzeźwy. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować!

Trudne warunki atmosferyczne, jak i jesienna aura, powinny skłonić nas do jeszcze większej uwagi na drogach.

rr/mb

 

  • Wypadek w Ładzyniu
  • Wypadek w Ładzyniu
  • Wypadek w Ładzyniu
  • Wypadek w Ładzyniu
  • Wypadek z udziałem rowerzysty