Aktualności

Otrzymaliśmy odblaskowe kamizelki i opaski. Policjanci będą przekazywać je pieszym

Data publikacji 05.11.2019

W czwartek 31 października, starosta miński Antoni Jan Tarczyński uroczyście przekazał odblaskowe elementy i kamizelki, których zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe, aby w ten sposób wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Kamizelki będą wręczane osobom, które po zmroku poruszają się poza obszarem zabudowanym bez tego obowiązkowego wyposażenia.

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów policjantów mińskiej komendy. Aby podnosić je na wyższy poziom, funkcjonariusze zwrócili się z prośbą do starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego o sfinansowanie zakupu elementów odblaskowych i kamizelek.

W czwartek, 31 października, odbyło się uroczyste przekazanie tych elementów. 400 kamizelek oraz 300 elementów odblaskowych w postaci opasek, trafiło z rąk starosty do komendanta powiatowego policji inspektora Sławomira Rogowskiego.

Mińscy policjanci będą rozdawać je podczas pełnionych służb, wszystkim osobom które poruszają się poza obszarem zabudowanym bez elementu odblaskowego.

Jednocześnie przypominamy, że brak takiego elementu jest wykroczeniem i policjanci będą reagowali na każdy przypadek niestosowania się do obowiązujących przepisów drogowych.

Otrzymane „gadżety” będą również wykorzystywane w działaniach profilaktycznych jak np. spotkania w szkołach, czy wizyty dzieci w komendzie. Warto także podkreślić udział w promowaniu bezpieczeństwa i widoczności na drodze, samorząd województwa mazowieckiego, który przekazał odblaskowe zestawy dla dzieci.

W przekazaniu elementów odblaskowych wziął udział Komendant Powiatowy Policji inspektor Sławomir Rogowski, I Zastępca Komendanta młodszy inspektor Sebastian Ciastoń, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Piotr Wojda oraz Tomasz Górny Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

 

st. asp. Marcin Zagórski/ms

 • Przekazanie elementów odblaskowych mińskiej policji
  Przekazanie elementów odblaskowych mińskiej policji
 • Przekazanie elementów odblaskowych mińskiej policji
  Przekazanie elementów odblaskowych mińskiej policji
 • Odblaskowe elementy otrzymane od starostw ai urzędu marszałkowskiego
  Odblaskowe elementy otrzymane od starostw ai urzędu marszałkowskiego
 • Odblaskowe elementy otrzymane od starostw ai urzędu marszałkowskiego
  Odblaskowe elementy otrzymane od starostw ai urzędu marszałkowskiego