Zatrzymany z marihuaną był poszukiwany przez sąd - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymany z marihuaną był poszukiwany przez sąd

Data publikacji 08.11.2019

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa realizując zdobyte informacje, zatrzymali na terenie Mińska Mazowieckiego 34-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto okazało się, że jest osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Zaraz po usłyszeniu zarzutów karnych posiadania marihuany, mężczyzna trafił do więziennej celi.

Policjanci nie ustają w ujawnianiu kolejnych przypadków posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Początkiem wielu z nich jest kontrola osobista wytypowanych osób, zakończona znalezieniem ukrytych w różnych miejscach narkotyków. Są jednak i takie sprawy, które zaczynają się od zdobycia informacji o przestępstwie i jej dalszej realizacji .

Funkcjonariusze z komisariatu Policji ze Stanisławowa, uzyskali informację dotyczącą posiadania przez 34-letniego mężczyznę narkotyków. Podczas działań związanych ze sprawdzeniem tego sygnału, dotarli do Mińska Mazowieckiego, gdzie na ulicy podjęli próbę zatrzymania dwóch mężczyzn. Ci na widok radiowozu zaczęli uciekać. Jednak po kilkudziesięciu metrach byli już w rękach policjantów. Mundurowi sprawdzili dokładnie dwójkę mężczyzn. Jeden z nich miał ukryty w odzieży susz roślinny przypominający marihuanę. Substancja ta została zabezpieczona. Ponadto w wyniku sprawdzenia  w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Policjanci zatrzymali 34-latka.

Przeprowadzony test zabezpieczonego suszu wykazał, że jest to marihuana. 34-latkowi śledczy przedstawili zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do tego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Prosto z komendy 34-latek trafił do zakładu karnego zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary 208 dni pobawienia wolności, również za przestępstwo narkotykowe.

st. asp. Marcin Zagórski/ms