Aktualności

Podejrzani o kradzież butli gazowych zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 21.01.2020

Mińscy wywiadowcy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież butli gazowych z wózkiem oraz przewodów gazowych i agregatu do malowania z terenu jednej z firm w Mińsku Mazowieckim. Dwóch 27-latków trafiło do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty karne. Śledczy ustalili również gdzie sprzedano „fanty” i je odzyskali.

Przed kilkoma dniami na terenie jednej z firm budowlanych miała miejsce kradzież butli gazowych z wózkiem do ich przewożenia, przewodów gazowych oraz agregatu do malowania. Straty wyniosły 1400 złotych. Pokrzywdzony wstępnie przekazał informacje mogące pomóc w ustaleniu podejrzanych o ten czyn.

Policjanci zespołu wywiadowczego zebrali informacje i posiadając własne ustalenia i rozpoznanie środowiska przestępczego, wytypowali posesję na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, gdzie mogli przebywać mężczyźni mogący mieć związek ze zdarzeniem.

Policjanci na miejscu zatrzymali trzy osoby. Dwóch 27-latków trafiło do policyjnego aresztu, 25-latek po przesłuchaniu został zwolniony. W wyniku dalszej pracy śledczych z wydziału kryminalnego możliwe było ustalenie mężczyzny z gminy Jakubów, który kupił skradzione rzeczy. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania tej osoby. Tam odnaleźli i zabezpieczyli skradzione „fanty”.

Dochodzeniowcy przedstawili 30-latkowi zarzut paserstwa, natomiast podejrzani o kradzież usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do tych czynów. Sprawa trafi niebawem do sądu, gdzie cała trójka będzie odpowiadała za popełnione przestępstwa.

Odzyskany sprzęt trafił już do właściciela.

st. asp. Marcin Zagórski/ea